RD Červenka

číslo dražby:DD368
Začátek dražby:15.8.201810:30:00
Konec dražby:15.8.201810:45:00
Čas serveru:
Nejnižší podání:1 520 000 Kč
Minimální příhoz:10 000 Kč
Do konce dražby:
Účastníků dražby:
Nejvyšší podání:bez příhozu
Aktuální dražitel:
RD ČervenkaRD ČervenkaRD ČervenkaRD ČervenkaRD Červenka
Kraj:Olomoucký
Okres:Olomouc
Nejnižší podání:1 520 000 Kč
Začátek dražby:15.8.201810:30
Konec dražby:15.8.201810:45
Předmětem dražby je samostatný rodinný dům s jedním nadzemním podlažím. Dům nemá podsklepení, není zde půda a disponuje vybudovaným obytným podkrovím. Odhadem byl objekt postaven v roce 1920. V letech 2005-2014 proběhla postupná rekonstrukce, během níž byla vyměněna střecha, bylo zřízeno obytné podkroví, vyměněny rozvody elektřiny (v podkroví a pokoji v 1. NP jsou nově v mědi), vody, topení, odpadů a elektřiny. Celková výměra pozemků dle LV je 327 m2.
Základy má kamenné, konstrukce objektu je smíšená z pálených cihel a nepálených cihel, stěny mají tloušťku 60 cm a stropy jsou železobetonové. Má sedlovou střechu, střešní krytinu tvoří kanadský šindel a klempířské prvky jsou pozinkované. Vnější omítky jsou břízolitové a stavba není zateplena.
Oceňovaný objekt je dispozičně řešen jako 4+kk. V 1. NP domu se nachází hala o výměře 7,30 m2, spíž o výměře 1,72 m2, koupelna s WC o výměře 8,87 m2, sklad o výměře 2,55 m2, obývací pokoj s kuchyňským koutem o výměře 37,41 m2, pokoj o výměře 12,02 m2, schodiště o výměře 3,90 m2, hala o výměře 10,53 m2, obývací pokoj o výměře 36,23 m2 (je zde příprava pro kuchyňskou linku), pokoj o výměře 16,81 m2, koupelna s WC o výměře 10,46 m2. Příslušenstvím je garáž o výměře 29,06 m2. Podlahová plocha činí 147,80 m2. Podlahová plocha vč. příslušenství činí 176,86 m2.
Vnitřní úpravu stěn tvoří v 1. NP vápenocementové omítky, v podkroví obložení z OSB desek. Okna jsou v objektu v 1. NP původní dřevěná kastlová okna, v podkroví plastová s dvojsklem s žaluziemi. Orientace obytných prostor je na jih a východ. Koupelnové vybavení tvoří v 1. NP sprchový kout, vana a umyvadlo, v podkroví sprchový kout a umyvadlo a vybavením WC je v 1. NP závěsná toaleta, v podkroví klasická toaleta. V domě jsou dřevěné prosklené a plné dveře, dřevěné posuvné, v koupelně v podkroví dveře chybí, zárubně dveří jsou ocelové a vchodové dveře jsou dřevěné. Kuchyňské vybavení tvoří v 1. NP kuchyňská linka, v podkroví pouze příprava pro instalaci kuchyňské linky. Pro osvětlení jsou použity lustry.
V obytných místnostech je podlaha řešena takto: laminátová plovoucí podlaha v obývacím pokoji v podkroví, vlýsky v obývacím pokoji v 1. NP, podlaha z OSB desek v ostatních pokojích. Kuchyně má na podlaze vlýsky. V koupelně v 1. NP je betonová podlaha, v podkroví jsou OSB desky. V 1. NP je v hale betonová podlaha a v podkroví OSB desky. Ostatní místnosti mají betonovou podlahu.
Součásti vybavení domu je krb.
V domě je zavedena elektřina o napětí 230 V a 400 V a dodávky zajišťuje rozvodná síť elektrického proudu. Zdrojem vody je napojení na obecní vodovod, studna pro užitkovou vodu, dům je napojen na veřejnou kanalizaci a je zde zaveden zemní plyn. Řešení vytápění v domě: plynový kotel, krbová vložka a topná tělesa jsou závěsné radiátory. Ohřev vody je řešen bojlerem.
Stěny vykazují známky poškození, střecha je bez vad, okna v části domu za zastaralá, podlahy jsou v části domu poškozeny, vybavení je v části domu zastaralé a rozvody jsou v objektu bez vad. Rodinný dům je před rekonstrukcí.
Na pozemku, který náleží k objektu, jsou ovocné dřeviny a pozemek je oplocen plechovým plotem, částečně zděným plotem. Sklon pozemku je rovinatý. K objektu je bezproblémový přístup pro zpevněné obecní cestě. Je zde možnost parkování na vlastním pozemku. Součástí jsou tyto venkovní stavby: garáž a přístřešek.
Dům je situovaný ve střední části obce a charakter okolí odpovídá zástavbě rodinnými domy se zahradami. Dostupnost obchodů je malá – vybavenost menšími obchody s omezenou otevírací dobou. V místě je dostupná základní škola (pouze nižší stupeň), pro vyšší vzdělání a specializované služby je nutné dojíždět. Je zde pouze částečná vybavenost z hlediska kulturních zařízení a z hlediska sportovního vyžití. Je zde obecní úřad, ostatní úřady jsou v dojezdové vzdálenosti a v obci se nenachází pobočka České pošty – nutnost dojezdu.
Dům je postaven u hlavní cesty mezi Uničovem a Litovlí. V docházkové vzdálenosti od objektu je zeleň v podobě lesů a luk. Je zde zanedbatelné nebezpečí výskytu záplav. V místě je zastávka autobusových a vlakových spojů.
Údaje o popisu stavu předmětu dražby a o právech a závazcích na předmětu dražby váznoucích jsou uvedeny pouze podle dostupných informací a navrhovatel ani dražebník za nesprávnost takových údajů nenesou odpovědnost.
Předmět dražby se draží jak stojí a leží.