RD Zlín – Vršava

číslo dražby:DD3200
Začátek dražby:23.6.201611:00:00
Konec dražby:23.6.201611:15:00
Čas serveru:
Nejnižší podání:16 500 000 Kč
Minimální příhoz:50 000 Kč
Do konce dražby:
Účastníků dražby:
Nejvyšší podání:bez příhozu
Aktuální dražitel:
RD Zlín – VršavaRD Zlín – VršavaRD Zlín – Vršava
Kraj:Zlínský
Okres:Zlín
Nejnižší podání:16 500 000 Kč
Začátek dražby:23.6.201611:00
Konec dražby:23.6.201611:15

Předmětem dražby je rozestavěná nemovitost s možností využití pro bydlení, jako sídlo firmy, nebo jiné podnikatelské aktivity včetně možností přestavby až na 8 bytových jednotek. Dům s garáží stojí na pozemku st. 8659 o rozloze 705 m2 a je obklopen zahradou p.č. 3723/26 o rozloze 1300 m2. Rodinný dům je koncipován v duchu minimalismu za použití nejkvalitnějších materiálů. Je celopodsklepený, jeho zastavěná plocha bez garáží je 400 m2. Podzemní velkoprostorové garáže mají zastavěnou plochu 280 m2 a jsou určeny pro 8 aut včetně myčky. Garáže mají dostatečnou světlou výšku pro offroad. Nad celým prostorem garáží je zelená zahrada. Z garáží je vstup do suterénu, kde je pokoj pro hosty včetně šatny, koupelny a WC, místnost pro fitness, sklady pro potraviny, vinotéka, sauna s WC a sprchou, žehlírna se sušárnou prádla, dva velké sklady, technická místnost pro vytápění, technická místnost pro vzduchotechniku bazénu a zázemí bazénu.
V 1. NP je u vstupu zádveří, na něž frontálně navazuje prostorná galeriová hala 45 m2, obývací místnost cca 100 m2 prosklená přes dvě patra s krbem a výkladcem do bazénové haly, dále šatna, WC s bidetem, kuchyň, jídelna. Součástí 1. NP je i standartní bezbariérový dvoupokojový byt s koupelnou, WC a kuchyňkou. Z vstupní galeriové haly je vstup do bazénové haly s vnitřním bazénem s protiproudem. Bazén je dlouhý 11 m a široký na dvě plavecké dráhy a lze jej otevřít do zahrady. 2. NP obsahuje chodbu s prosklenou podlahou, dva velké pokoje, každý cca 40 m2, oba mají koupelnu a WC, dále pokoj s velkou šatnou a velkou koupelnou, sprchovým koutem s masážními tryskami, bidetem a WC, dále je v tomto podlaží pokoj pro knihovnu nebo pracovnu a obývací pokoj s krbem. Z tohoto patra vede do suterénu shoz na prádlo.
Ve 3. NP je velký ateliér cca 100 m2 s kuchyňkou, koupelnou a WC a malým skladem.
Nad ateliérem je horní terasa, na kterou vede unikátní nerezové schodiště a odkud je široký výhled na klidovou část Zlína a na kopce od Valašska po Hostýnské vrchy. Z každého patra domu je pohodlný východ buďto na zahradu nebo na rozlehlé terasy. Celý dům je stavěn v duchu sepjetí s okolím při zachování soukromí. Téměř všechny dveře jsou navrženy na celou výšku místnosti. Stejná filozofie je zvolena u oken, která dosahují nadstandardních rozměrů. Všechny střechy domu tvoří terasy. Průběh celé stavby byl majiteli velmi pečlivě hlídán a dokumentován. Celý dům je velmi výjimečný a byl od základů navrhován jako kombinace veřejného a soukromého prostoru. Terén kolem domu tvoří mírný svah a je připraven k vyrovnání díky vnější opěrné zdi z pohledového betonu.
Stavba je provedena jako kombinace železobetonových konstrukcí a vyzdívek z izolačních pálených bloků Wienerberger Porotherm. Fasáda domu je izolována polystyrenem a je použita technologie firmy STO.
Veškerá střešní izolace je provedena pryžovým systémem firmy Firestone, který vykazuje až 300%-ní roztažnost a vyznačuje se minimalizací spojů.
Vytápění domu je zajištěno tepelným čerpadlem čerpajícím energii ze 4 podzemních vrtů, každým o hloubce 100 m. Toto vytápění je dostatečně dimenzováno pro celý dům včetně bazénu. V celém domě je použito podlahové vytápění firmy Rehau.
Všechna okna včetně vchodových posuvných dveří jsou celohliníková od německé firmy Schuco s povrchovou úpravou kartáčovaným eloxem. Většinou jsou řešena jako posuvná. Skla s vysokými izolačními parametry byla dodána firmou AGC.
V domě je rozvedena elektroinstalace Moeller (tzv. chytrý dům).
Pro vnitřní rozvody odpadů byly použity trubky ze speciálního materiálu tlumícího zvuk a obaleny pěnou.
Celková výměra dle LV je 2.514 m2.

Údaje o popisu stavu předmětu dražby a o právech a závazcích na předmětu dražby váznoucích jsou uvedeny pouze podle dostupných informací a navrhovatel ani dražebník za nesprávnost takových údajů nenesou odpovědnost.

Předmět dražby se draží jak stojí a leží.