RD Uherský Ostroh

číslo dražby:DD277
Začátek dražby:13.11.201410:00:00
Konec dražby:13.11.201410:17:37
Čas serveru:
Nejnižší podání:684 000 Kč
Minimální příhoz:10 000 Kč
Do konce dražby:
Účastníků dražby:
Nejvyšší podání:684 000 Kč
Aktuální dražitel:IMMO-1437
RD Uherský OstrohRD Uherský OstrohRD Uherský OstrohRD Uherský OstrohRD Uherský OstrohRD Uherský Ostroh
Kraj:Zlínský
Okres:Uherské Hradiště
Nejnižší podání:684 000 Kč
Začátek dražby:13.11.201410:00
Konec dražby:13.11.201410:17

Předmětem dražby je nepodsklepený dům s jedním nadzemním podlažím, u původní části domu se sedlovou střechou, u přístavby směrem do dvora s pultovou střechou, bez vybaveného podkroví. Půdorys zastavěné plochy původně obdélníkový, po přístavbě ve tvaru písmene L. Hlavní vchod do domu je v úrovni 1.NP, původně z ulice na západní straně domu, nyní se používá vchod ze dvora. Vnitřní schodiště se nevyskytuje. Přístup na půdu je po venkovním žebříku. Celková výměra pozemků dle LV je 1.589 m2.

Konstrukce a vybavení:
Původní základové pasy, u přístavby betonové. Svislé nosné konstrukce ze smíšeného zdiva (nepálené cihly, pálené cihly, škvárobetonové tvárnice), převážně v tloušťce 45 cm. Krov dřevěný se střešní krytinou z pálených tašek, u přístavby z falcovaného pozinkovaného plechu. Klempířské konstrukce z pozinkovaného plechu. Vnitřní schodiště se nevyskytuje. Stropy s rovným podhledem, zčásti dřevěné, zčásti z keramických stropnic Miako. Podlahové krytiny standardní. Vnitřní omítky štukové, hladké. Fasáda zateplena polystyrenem v tloušťce 5 cm. Fasádní omítky stěrkové, bez venkovních obkladů. Dveře dřevěné. Okna dřevěná dvojitá a zdvojená. Bleskosvod se nevyskytuje.

Dům je napojen na dálkový vodovod, kanalizaci, plynovod a elektrickou síť. V předzahrádce je vlastní studna s ruční pumpou, napojená také na domácí vodárnu. Vnitřní rozvody studené a teplé vody (včetně druhého rozvodu užitkové vody ze studny), kanalizace, plynu a světelné a třífázové elektroinstalace. Ústřední topení z plynového kotle. Ohřev vody plynovým ohřívačem. Vybavení kuchyně standardní – kuchyňská linka, elektrický sporák. Vybavení soc. zařízení standardní – vana, umyvadlo, WC.

Dispoziční řešení:
1.NP: předsíň, kuchyň, koupelna s WC, 5 pokojů, zadní chodba, spíž
Kuchyň a 2 pokoje jsou průchozí.

Historie a stav:
Přesné stáří původní části domu nebylo přesně zjištěno, předpokládané stáří asi S1 = 80 roků. Dům však byl v letech 1997-98 renovován a byla provedena přístavba směrem do dvora. Nyní lze tedy u asi 60 % domu uvažovat o stáří S2 = 16 roků. Dům je v průběžně udržovaném stavebně technickém stavu. Byla provedena opatření proti vzlínání zemní vlhkosti, tj. podřezání původních stěn a hydroizolace u nových stěn. Dům byl v roce 1997 postižen velkou povodní, avšak od té doby byly provedeny záchytné poldry, které případnou budoucí záplavu významným způsobem snižují.

Vedlejší stavby:
Hospodářské stavení – nepodsklepená zděná stavba s plochou střechou, se škrábanou fasádní omítkou.
Kůlna – nepodsklepená zděná stavba (z bílých cihel) s pultovou střechou, bez fasádní omítky.