RD Bohuslavice u Kyjova - dražba se nekoná dle § 46a)

číslo dražby:ND357
Začátek dražby:9.7.201410:30:00
Konec dražby:9.7.201410:45:00
Čas serveru:
Nejnižší podání:750 000 Kč
Minimální příhoz:10 000 Kč
Do konce dražby:
Účastníků dražby:
Nejvyšší podání:bez příhozu
Aktuální dražitel:
Kraj:Jihomoravský
Okres:Hodonín
Nejnižší podání:750 000 Kč
Začátek dražby:9.7.201410:30
Konec dražby:9.7.201410:45

Předmětem dražby je téměř zcela (kromě průjezdu) podsklepený dům se dvěma nadzemními podlažími a sedlovou střechou, bez vybaveného podkroví. Půdorys zastavěné plochy je ve tvaru písmene L. Hlavní vchod do domu je v úrovni 1.NP (poté, co se projde průjezdem do dvora) ze dvora. Vchod a vjezd do průjezdu z ulice je na západní straně domu. Všechna podlaží domu (včetně sklepa a půdy) jsou přístupná po vnitřním schodišti. V uliční fasádě je arkýř. Celková výměra pozemků dle LV je 1.751 m2.

Konstrukce a vybavení:
Betonové základy. Svislé nosné konstrukce zděné z plných pálených cihel v tl. 45 cm. Krov dřevěný se střešní krytinou z pálených tašek. Klempířské konstrukce pozinkované. Vnitřní schodiště betonové. Stropy zřejmě pevné nespalné, s rovným podhledem. Podlahové krytiny – keramická dlažba, lité teraco, laminátové plovoucí podlahy. Vnitřní omítky vápenné, štukové. Fasádní omítky stříkané, pouze částečné, fasáda bez dodatečného zateplení. Zateplený je strop průjezdu, nad nímž je obytný pokoj. Dveře dřevěné, do dřevěných zárubní. Okna převážně plastová izolační. Bleskosvod se nevyskytuje.

Dům je napojen na dálkovou kanalizaci, plynovod a elektrickou síť. Voda je čerpána z vlastní studny. Dřívější žumpa už není používaná. Vnitřní rozvody studené a teplé vody, kanalizace, plynu a světelné a třífázové elektroinstalace. Zemní plyn je připojen pouze ke sporáku. Ústřední topení s radiátory se zdrojem tepla z kotle na tuhá paliva s výměníkem tepla. Ve 2.NP jsou také lokální krbová kamna. Ohřev TUV z elektrického bojleru. Vybavení kuchyně – standardní kuchyňské linky, plynové sporáky, v 1.NP bez digestoře. Vybavení soc. zařízení standardní – v 1.NP sprchový kout, ve 2.NP vana, umyvadla, WC, keramické obklady.

Dispoziční řešení:
1.PP: schodiště, chodba, 4 sklepy
1.NP: předsíň, schodiště, koupelna, WC, kuchyň, komora, 4 pokoje, průjezd
2.NP: schodiště, chodba, koupelna, WC, kuchyň, komora, 5 pokojů, balkón

Dům umožňuje rozčlenění na dvě samostatné bytové jednotky a případné využití půdy k jiným než skladovacím účelům.

Historie a stav:
Přesné stáří nebylo zjištěno, předpokládané stáří asi S = 70 roků. Dům je ve stavu běžné údržby a postupné modernizace. V posledních 8 letech došlo k výměně vodárny, vnitřních instalačních rozvodů, oken a vrat, zrušení žumpy a napojení na kanalizační řad, úpravě soc. zařízení a chodníků ve dvoře. Dům je velký, vyžaduje pokračování ve smyslu jeho další rekonstrukce a modernizace.